Objekt unikátní telefonní ústředny, která sídlí v Dejvicích se právě chystá na demolici. Nyní probíhají práce v interiéru a v lednu by měla proběhnout celková demolice. Na jeho místě bude samozřejmě postavená nová budova.

Telefonní ústředna byla postavená podle projektu architektů Jindřicha Malátka, Jiřího Eisenreicha, Václava Aulického a Jaromíry Eismannové v letech 1975 až 1982.

Každý architekt si samozřejmě myslí, že jeho věci jsou skvělé a měly by tu zůstat stát až do skonání světa. Ale je fakt a přiznávám, že kdyby tento dům tady měl zůstat tak, jak vypadá, musel by se udělat znova,”

říká architekt Václav Aulický.

Architekt Aulický (na fotografiích) byl přítomný při komentované prohlídce 19. října, kterou pořádal projekt Scholastika. V budově již probíhaly likvidační práce a tak komentovaná prohlídka probíhala především v exteriéru, která se později přesunula do prostoru recepce. Tam se vešlo jen omezené množství lidí, jak vidíte na fotografiích a tak měli někteří prostě smůlu a z jistě zajímavého výkladu pana Aulického nic neměla.

U budovy se nachází socha Vítěz od Olbrama Zoubka z roku 1981. Ta by měla dle slov pana Aulického zůstat na svém místě.

Fotografie jsou pořízené z různých období, protože takovéto objekty prostě miluji a trhá mi to srdce, že pomalu mizí 🙁

Previous post Městská nemocnice (DE)
Next post Rehabilitace a fyzioterapie (DE)
Social profiles